SATELITNÍ VYSÍLÁNÍ DVB-S

SATELITNÍ VYSÍLÁNÍ DVB-S, DVB-S2

Základní informace o satelitním příjmu. Signál z vysílače je distribuován na příslušnou telekomunikační družici, která má stálou pozici (geostacionární) nad daným územím. Z družice je signál vysílán v jednotlivých transpodérech (TP). Vysílání lze zachytit pouze v případě, že je signál dostupný pro danou oblast. To znamená, že nelze zachytit družice,  které mají svojí pozici nad jiným kontinentem.

Šířený signál se příjmá pomocí parabolické antény s LNB konvertorem a zpracovává se v satelitním příjmači. Ten je propojen s televizorem konektorem SCART, nebo časteji v dnešní době, pomocí konektoru HDMI.

Mezi hlavní přednosti příjmu ze satelitu je přítomnost vysílaného signálu na „celém“ území, to znamená, že lze v téměř všech případech příjímat programy i místech, kde se pozemní vysílání nedá zachytit. Další výhodou je vyšší kvalita i ve standartním rozlišení (DVB-S) a hlavně možnost příjmu i HDTV programů , které nejsou v pozemním vysílání nedostupné.

Nevýhodou satelitního příjmu je nutnost samostatných příjímačů ke každému televizoru a také potřeba dekódovacích karet.

Máte zájem o České, slovenské a stovky zahraničních televizních programů a rozhlasových stanic bez poplatků ve špičkové kvalitě a také nejvíce programů ve vysokém rozlišení HDTV? Pomůžeme Vám.

Firma ElektroLichý dodává výhradně satelitní přijímače firmy Skylink, která je rovněž provozovatelem satelitní televize. V dnešní době přechází Skylink ze stávajícího kódovacího systému CRYPTOWORKS na systém IRDETO. Veškeré námi dodávané přijímače jsou kompatibilní s novým kodovacím systémem, jsou opatřeny známkou SKYLINK REDY. Samozřejmě Vám můžeme dodat i přijímač jiného výrobce dle vašeho přání, taktéž plně funkční v systému IRDETO. Provedeme Vám odbornou montáž s dvouletoů zárukou.

Máte-li zájem kontaktujte nás.